Crash of Rhinos (UK) + Dorena (SWE)

event_16

Crash of Rhinos (UK) + Dorena (SWE)

15.11.2011 Praha, Czech Republic

Details

Time : 20:00
Venue : Chapeau Rouge
Address : Jakubská 2
State : Czech Republic
Contact Website : http://www.chapeaurouge.cz/

V rekonstruovaném Chapeau se v předvečer předvečeru sametového výročí (15.11.2011) budou dít velký věci. Landmine Alert ve spolupráci s festivalem Indigoseries http://www.indigoseries.com/ představí Brity Crash of Rhinos a švédské post-rockery Dorena.

Crash Of Rhinos (UK)
Debut CoR vyšel teprve před pár měsíci a hned na první poslech je jasný, že tihle kluci ze středoanglického Derby mají budoucnost. Dvě kytary, dvě basy, bicí a chorály týhle pětice vás dostanou. Pokud ještě nevíte o čem je řeč, klikněte semhttp://crashofrhinos.bandcamp.com/ a stáhněte si celý debut „Distal“ zcela zdarma i s texty, který budete na koncertě rozhodně potřebovat. CoR kombinují sofistikované progresivní postupy s post-punkovou neurvalostí. Člověk z nich cítí trochu naštvanosti, ale i to pozitivní motto z pera transcendentalisty Ralpha Waldo Emersona, které si zvolili do svého motta. (The happiest man is he who learns from nature the lesson of worship.)

Dorena (SWE)
Z dálnějšího severu přichází švédská post-rocková Dorena. Pokud se CoR blíží post-rocku z agresivnější strany, Dorena naopak z druhé. Její skandinávské kořeny se nezapřou v zvláštní kombinaci melancholie a pozitivního soundu, který je typický pro většinu tamních post-rockových kapel včetně nejznámějších Sigur Rós. A tyhle kořeny taky prorůstají do úžasného zvuku koncertů skandinávských kapel. Což Dorena prokázala v Česku už před dvěma roky. Teď se vrací.
http://www.myspace.com/dorenamusic

Kde: Chapeau Rouge
Datum: 15. listopadu 2011
Čas: 20:00-23:00