El Ten Eleven (US) + Madebythefire (CZ)

event_46

El Ten Eleven (US) + Madebythefire (CZ)

15.10.2013 Praha, Czech Republic

Details

Time : 20:00
Venue : Klub Strahov 007
Address : Chaloupeckého 7
State : Czech Republic
Contact Website : http://klub007strahov.cz/

Vstup: 250,- / 200,- (s rezervací do 14.10. na mailu rezervace@landminealert.org)

Support: Madebythefire

El Ten Eleven je math/post rocková kapela z Los Angeles, kterou tvoří duo Tim Fogarty, který má na starosti akustické bicí, elektronické pady a sekvencer a Kristian Dunn , který hraje kytaru se dvěma krky a k tomu ovládá celou sadu efektů, looperů a samplerů. Výsledek zní jako kapela minimálně dvojnásobné velikosti.

El Ten Eleven (ETE) jsou na scéně již celých jedenáct let, ale do Prahy se v rámci turné podívají teprve poprvé. Kapela se brání škatulce math-rock. Sami na to konto říkají: “Máme problém se všemi math rockovými kapelami, protože většina z nich se jen předvádí pro poučené publikum a ukazuje: ‘Koukejte, co dokážeme zahrát!’ To nás prostě nebaví. My chceme, aby na naše koncerty chodili i úplně obyčejní lidi a nejen hudební magoři.”

ETE přijedou představit hlavně poslední desku nazvanou Transition. Naleznete na ní skladbu s podivným názvem No One Died This Time!, která je připomínkou, že kdykoli ETE vydávali v minulosti desku, vždy umřel nějaký jejich blízký. Až s poslední deskou se podařilo kletbu zlomit. Kluci samotní říkají, že při psaní nového materiálu procházeli oba temným obdobím, kdy se oba rozvedli, přestěhovali se do jiného města. “Na chvilku bylo všechno hrozně nejisté, takže jsme se prostě po hlavě pustili do nové desky.” Popisuje příběh vzniku desky Kristian.

ETE zahrají v Česku vůbec poprvé, takže se můžeme těšit na průřez z jejich pěti desek. Na minulém turné došlo i na covery Radiohead a Joy Division. Určitě byste neměli chybět na tomhle číselném večírku.

Kapela vystoupí 15.října v pražském klubu 007 společně s plzeňskými Madebythefire, kteří zahrají věci z nové desky s názvem Budget. Pokud máte rádi kapely jako This Town Needs Guns nebo Pinback, tak budete v polovině října na sedmičce na správné adrese.

Kde: 007 Strahov
Datum: 15. října 2013
Čas: 20:00-22:00