Enemies (UK) + Planety (CZ) + Worldhood (CZ) + Croupier (UK)

event_35

Enemies (UK) + Planety (CZ) + Worldhood (CZ) + Croupier (UK)

16.3.2013 Praha, Czech Republic

Details

Time : 20:00
Venue : Chapeau Rouge
Address : Jakubská 2
State : Czech Republic
Contact Website : http://www.chapeaurouge.cz/

Enemies jsou přátelé britských kytarovek. Přesně těch tklivých devadesátkových, který tak hřejou u srdce, nejde ale o kopii nebo retro. Ten feeling bezstarostnosti promíchávají s aktuálním post-rockem a především mathrockovým vybrnkáváním neuvěřitelných struktur, lehkých a vzdušných, jak jen to Britové umějí. Na rozdíl od devadesátek však absentuje zpěv, díky tomu si lze vychutnat precizní práci s nástroji bez odvádění pozornsti.

Planety, černý pop. Nehraje vám to? Planety, pop z černého Slezska. Pořád vám to nehraje? Planety, mámardámaso. Už? Ne? Taky to asi nikdo nečekal, co se ve Slezsku zjeví. Naprosto perfektní, nenucený a drzý indie rock s notnou dávkou lhostejné melancholie. Planety nemaj žádnej českej ekvivalent, člověk prostě nemůže přirovnávat a předvádět tak svoje encyklopedický znalosti. Zato nebudu skrývat to, že se mi to fakt líbí a mám je rád. A to je dostatečný důvod si je jít poslechnout!

Worldhood jsou z jiného soudku. Jistá popovost je shodná, základ je ale v dřevním a podle mě tatíkovskym punku (kterej pro mě představujou třeba Astpai). To je ten punk, kterej si je naprosto vědom svý muzikantský vyzrálosti, postojema a už tak nějak nemá nutkání exhibovat, protože prostě není proč. Jsme dospělý tak proč mlátit do všeho a všech kolem?

Enemies
enemiesmusic.bandcamp.com

Planety
mamamrdamaso.org/newmmm/bkmm

Worldhood
worldhood.bandcamp.com

Kde: Chapeau Rouge
Datum: 16. března 2013
Čas: 20:00-23:00