Evening Hymns (CAN) + Johannes Benz (CZ) + J (CZ)

event_37

Evening Hymns (CAN) + Johannes Benz (CZ) + J (CZ)

11.5.2013 Praha, Czech Republic

Details

Time : 20:00
Venue : Cafe V Lese
Address : Krymská 12
State : Czech Republic
Contact Website : http://www.cafevlese.cz/kontakt

Evening Hymns (CA) / Johannes Benz (CZ) / J (CZ) @ Cafe V Lese

Talentovaný kanadský projekt Evening Hymns zahraje v sobotu 11.5. v café v lese. Klíčovou osobou je frontman Jonas Bonnetta z kanadského Ontaria. V roce 2007 vydal EP Let’s All Get Happy Together a i debutové album Farewell to Harmony. Bonnettovu jedinečnost perfektně vystihl jeden bloger, který napsal, že FtH je deska pro všechny kdo si přejí, aby Mark Kozelek (Sun Kil Moon, Red House Painters) byl o něco optimističtější nebo pro všechny kdo zbožňují Grace, ale dokázali by si ji představit bez Buckleyho otravného strhávání pozornosti na své hlasové schopnosti.

Bonnetta má s každým s těchto pánů něco společného, ale jeho přístup je ve finále osobitý a nezaměnitelný. Krátce po vydání desky se Jonas rozhodl vystupovat pod pseudonymem Evening Hymns. Přizval si celou řadu zajímavých hostů ze spřátelených kapel Ohbijou, The Wooden Sky či The Burning Hell. Výsledkem jejich společného úsilí jsou desky Spirit Guides z roku 2009 a Spectral Dusk z loňského roku. Právě poslední deska je v Bonnettově diskografii vůbec nejdůležitější. Spectral Dusk je hudební meditace na téma smrt otce. Deska je plná mistrně vygradovaných emocionálních balad, kterým vévodí nevybroušený diamant song Me & Jake, která je jasným vrcholem desky.

Pokud sledujete naší folkovější produkci, kterou v loňském roce reprezentoval talentovaný introvert Nick Talbot aka Gravenhurst, doporučujeme návštěvu koncertu Evening Hymns. Přijďte se do Café v Lese nadechnout do kanadského lesa a poslechnout příběhy o drsně krajině Ontaria.

Na koncertě v roli supportu vystoupí dva zajímavé české hudební projekty Johannes Benz a J.
Johannes Benz má za sebou velmi zajímavý audiovizuální projekt, ve kterém synergicky propojoval filmový žánr amerického road movie a hudební žánr dřevního folku. Výsledkem tohoto úsilí je neopakovatelný projekt nazvaný Johannes Benz: Songs of The Road, který bylo možné vidět a slyšet v březnu v Pražském kině Bio Oko v Holešovicích.

J alias Jakub Jirásek patří k mladým želízkům v ohni pražské alternativní scény. Na svém kontě má tři EP, z nichž to poslední Cold Cold Nights na webu aktualne.cz figurovalo v žebříčku nejlepších desek za rok 2012. Čeští publicisté J vybrali do líbivé společnosti hudebních projektů, které v roce 2013 pohnou scénou.

Café V Lese
Krymská 12, Vršovice
Start: 20:00
Vstup: doporučené vstupné 150,-

Evening Hymns (CA)
Dead Deer - http://www.youtube.com/watch?v=B5NOg6n_ruQ
Cabin In The Burn - http://www.youtube.com/watch?v=PqnAKSOi0dk

Johannes Benz (CZ)
Songs of The Road - http://www.youtube.com/watch?v=F4-jyTRxz3c

J (CZ)
Boy - http://www.youtube.com/watch?v=VnD8jgYp71w

Kde: Cafe v Lese
Datum: 11. května 2013
Čas: 20:00-23:00