Facing The Swarm Thought (DE) + Create.Use.Shatter (DE)

event_57

Facing The Swarm Thought (DE) + Create.Use.Shatter (DE)

8.6.2014 Praha, Czech Republic

Details

Time : 20:00
Venue : Chapeau Rouge
Address : Jakubská 2
State : Czech Republic
Contact Website : http://www.chapeaurouge.cz/

Start: 20:00.
Vstup: 130,- / 100,- s rezervací na rezervace@landminealert.org.

Facing The Swarm Thought představují unikátní hudební spojení math-rocku, hardcoru a sludge s melodickou a harmonickou nevypočitatelností moderní klasické hudby či freejazzu.

Po několika EP s prvními pokusy o vytvoření charakteristické tísnivé atmosféry vydali FTST v roce 2010 své první album Damnati, které definitivně určilo kompaktní směr, kterým se členové s různými hudebními inspiracemi budou dále ubírat: zvukově kvalitní, přesto syrové a energií nahuštěné skladby plné nečekaných zvratů a originálních kytarových riffů. Příležitostný vypjatý vokál zpěváka Matthiase Egetemeira pak dodává kytarovým eskapádám Michaela Seidera a Christiana Kampena na ještě větší intenzitě.

Na novém albu Bridges z roku 2013 kapela klade větší důraz na melodičnost a riffovost a umožňuje tak proniknout do rafinovanosti své tvorby i těm posluchačům, kteří se s podobně experimentální produkcí teprve seznamují.

Facing The Swarm Thought jsou jednou z nejpůsobivějších a nejoriginálnějších kapel současnosti a jejich živé vystoupení by si neměl nechat ujít žádný fanoušek neotřelé tvrdé rockové hudby.

Před Facing The Swarm Thought zahrají spříznění Create.Use.Shatter.

FTST: bandcamp
FTST: last.fm

CUS: bandcamp

Kde: Chapeau Rouge
Datum: 8. června
Čas: 20:00-22:00