Fang Island (US) + No Spill Blood (IE)

Print

Fang Island (US) + No Spill Blood (IE)

1.5.2013 Praha, Czech Republic

Details

Time : 20:00
Venue : Kokpit
Address : Po Bruskou 2
State : Czech Republic
Contact Website : http://kokpitkafe.tumblr.com/

Fang Island (US) / No Spill Blood (IE) @ Kokpit Café

Koncert dvou výjimečných kapel ze stáje amerického labelu Sargent House, který vydáva kapely jako Hella, Tera Melos, Boris, Russian Circles, TTNG nebo And So I Watch You From Afar.
Fang Island se dali dohromady v roce 2005 na vysoké škole designu na Rhode Islandu. Jméno kapely vychází z článku na fabulačním serveru the Onion, který informoval, že tehdejší americký ministr zahraničí Rumsfeld má tajnou skrýš na smyšleném “ostrově tesáků” (fang island).
Kapela tvrdí, že měli podobnou představu fiktivního prostoru, kde všude zní jejich muzika. Svou hudbu rádi popisují jako “everyone high-fiving everyone”, což může působit trochu nejasně. Pokud si, ale pustíte eponymní debut Fang Island (2010) a nebo druhou Major (2012) pochopíte, že je to hudba, vyzařující pozitivní energii a nadšení. Žánrově lze Fang Island vmezeřit do kategorií jako indie pop či math pop. Fang Island přijedou jako kvarteto dvou kytar, basy a bicí. (mimochodem na basu po celý turné hostuje Lar Kaye z Adebisi Shank).

Za sedm let existence kapela dosáhla mnoha úspěchů. Na společnou tour je vzali kapely jako Flaming Lips, Stone Temple Pilots nebo Red Sparowes. Na evropské části tour zavítají poprvé také do Prahy, kde odehrají svůj koncert stylově na prvního máje v půdních prostorách klubu Kokpit.
Fang Island doprovodí nadějná mladá irská kapela No Spill Blood, která vystupuje s nezvyklou sadou nástrojů – basová kytara, bicí a analogové synťáky.

Kokpit Café
Na Brusce 4, Malostranská
Start: 19:30
Vstup: 250,- (S rezervací na landminealert@gmail.com 200,-)

Fang Island (US)
http://fangisland.com/
http://fangisland.bandcamp.com/
http://www.youtube.com/watch?v=EIurAP4yHtQ
http://www.youtube.com/watch?v=kEXrekmgqrQ

No Spill Blood (IE)
http://nospillblood.bandcamp.com/
http://www.facebook.com/nospillblood

Kde: Kokpit
Datum: 1. května 2013
Čas: 20:00-22:00