Gravenhurst (UK) + Calm Season (CZ)

Gravenhurst (UK) + Calm Season (CZ)

7.10.2012 Praha, Czech Republic

Details

Time : 20:00
Venue : Klub Strahov 007
State : Czech Republic
Contact Website : http://klub007strahov.cz/

Na letošní podzim jsme si připravili opravdovou lahůdku. Koncert slowcorových britských srdcerváčů Gravenhurst. Kapela vyrazila na turné, aby podpořila vydaní své páté řadové desky The Ghost In The Daylight a nám se podařilo kapelu přemluvit, aby zahrála poprvé i v ČR. Na neděli 7.10. si určitě nic neplánujte, protože Vás bude zapotřebí na Strahově v klubu 007.

Pokud by se kapela měla zařadit do nějaké užší škatulky, nejspíš by padaly výrazy jako indie folk, shoegaze, krautrock nebo chamber pop. Přitom hudební rukopis Gravenhurst se za léta příliš nezměnil. Křehký a zároveň silný Talbotův hlas, komplikované a promyšlené kytarové motivy, znepokojivá atmosféra a temné texty tematizující zločin a smrt. V provokativním hitu kapely Velvet Cell můžeme například slyšet “To understand the killer/I must become the killer.“

Gravenhurst nemá stále obsazení. Jediným stálým členem kapely multinstrumentalista Nick Talbot, kterého na letošním turné doprovodí dvě slečny – bubenice a basistka. První historické vystoupení Gravenhurst v Praze slibuje opravdu nezaměnitelný zážitek. Nick bezpochyby přehraje několik nových písní z nové desky The Ghost In The Daylight, která vyšla letos v dubnu, ale stejně tak dostanou prostor skladby z čtyř předchozích desek. Talbot na oficiálním webu tvrdí, že je schopen z fleku zahrát jakoukoli skladbu, kterou složil, takže pokud máte nějakou srdcovku, tak si ji při vystoupení nezapomeňte vyžádat.

http://www.youtube.com/watch?v=AUPqwWG8Zes
http://www.youtube.com/watch?v=vj30yDNRkFs

Support:
Calm Season
Koncert otevře nadějné pražské duo Calm Season, kde Adam Vopička ( The Prostitutes a ex Fake Tapes) hraje na kytaru a na cello ho doprovází Terezie Kovalová (ex Republic of two, Vladivojna la Chia, Forma). Kapela připravuje na listopad křest nových skladeb, takže ideální příležitost seznámit s nimi už o měsíc dříve.

Gravenhurst (UK) + Calm Season (CZE)

Kde: Klub 007 Strahov ( Chaloupeckého 1915/7, Praha 6 )
Za kolik: 250 Kč (rezervace na rezervace@landminealert.org) / 300 Kč ( na místě )

Kde: 007 Strahov
Datum: 7. října 2012
Čas: 20:00-22:00