Johnny Foreigner (UK) + Playlounge (UK)

event_39

Johnny Foreigner (UK) + Playlounge (UK)

15.6.2013 Praha, Czech Republic

Details

Time : 20:00
Venue : Klub Strahov 007
Address : Chaloupeckého 7
State : Czech Republic
Contact Website : http://klub007strahov.cz/

Johnny Foreigner se po dvou letech vrací na místo činu! 15.6.2013 (sobota) vystoupí tahle veselá parta ve strahovském klubu 007. Kapela v mezičase rozhodně nezahálela a stihla vydat dvě EP a novou desku Johnny Foreigner Vs Everything.

(takhle nějak to vypadalo minule)

Indie rockové trio z Birminghamu Johnny Foreigner tvoří vokalista a kytarista Alexei Berrow, bubeník Junior Elvis Washington, basistka Kelly Southern a keyboardista Lewes Herriot, kterého kapela přizvala právě na minulém turné po Evropě, po kterém se stal plnohodnotným členem kapely.

Kapela vznikla v roce 2005 a po dvou úspěšně vyprodaných pilotních singlech se kapela upsala Best Before Records, s jejichž pomocí vydali Johnny Foreigner EP Arcs Across The City (2007), které se stalo senzací britské underground scény. V prestižním magazínu Drowned in Music obdrželo toto album nevídaných deset bodů z deseti. Ben Yates o EP poznamenal „ [Johnny Foreigner] nám nedávají jinou možnost než zmáčknout tlačítko repeat. Ztělesňují vše dobré, co můžete říct o kapelách jako Sonic Youth, Bloc Party nebo Los Campesinos!

Hned v následujícím roce Johnny Foreigner vydali desku Waited Up ‚Til It Was Light, která si opět vysloužila velice dobré recenze a podle mnohých byla přinejmenším na stejné úrovni jako debuty kapel Foals nebo Wild Beasts. JoFo (v Británii jim jinak neřeknou) předskakovali takovým jménům jako Dinosaur Jr., Hundred Reasons, Los Campesinos! nebo Futureheads. JoFo zažili také atmosféru nezapomenutelného festivalu Reading/Leeds.

Zatím poslední počinem kapely je deska Johnny Foreigner Vs Everything , která vyšla koncem roku 2011. Pochvalné recenze vyšly v e-zinech Drowned in Sound, Sputnik music a Clash music. Všichni shodně kvitují snahu o lépe znějící album s poctivou produkcí. Kapela sama o desce řekla: „Natočili jsem desku, která zní, tak jak zníme v našich hlavách (…)Je stejně dokonalá / nedokonalá jako jsme my a pokud na vás nebude fungovat, znamená to, že prostě nejsme dost dobří.“

JoFo si přivezou jako support londýnskou dvojci Playlounge, která hraje lo-fi noise pop. Ta vydala již dvě EP Kitten Frenzy (2011) a Trash Magic (2012), obě si můžete celé poslechnout na Bandcamp zde: http://playlounge.bandcamp.com/album/thrash-magic-12 

Video JoFo:
Salt, Peppa and Spinderella
Eyes Wide Terrified
Feels Like Summer

Video Playlounge:
Sweet Tooth

Strahov 007
Start: 19:30
Vstup: 250,- (S rezervací na rezervace@landminealert.org 200,-)

Kde: 007 Strahov
Datum: 15. června 2013
Čas: 19:30-22:00