Look Mexico (US) + Zwei (CZ)

event_12

Look Mexico (US) + Zwei (CZ)

19.11.2011 Praha, Czech Republic

Details

Time : 20:00
Venue : Chapeau Rouge
State : Czech Republic
Contact Website : http://www.chapeaurouge.cz/

Start: 20:00 Vstup: 200,-

Look Mexico (US)

Americká indie rocková kapela Look Mexico vznikla v roce 2004 a hned první koncert odehrála s kultovními „Karate“. Mexičani vynikají hlavně tím, jak spojují žánr pop-rocku s math-rockem a zároveň udržují odkaz na emo kapely devadesátých let (např. American Football, Cap’n Jazz,…). Jejich debutové album This Is Animal Music dává vzpomenout na doby, kdy emopunk ještě nebyl zprofanovanou módní záležitostí pro teenagery. Druhé album To Bed To Battle pak přináší dynamický posun ve zvuku kapely a odhaluje vyzrálejší melodie přímočarého rocku.
Letos tato hudební pětice vydala již druhé EP, které pro změnu více odkazuje na math rockové souputníky jako This Town Needs Guns či Maps & Atlases.

Koncert Look Mexico je povinností pro všechny, které baví žánry indie,math i emo. Zveme vás tedy do podzemních zrekonstruovaných prostor Chapeau Rouge, kde si 19.11. Look Mexico odbydou svoji českou premiéru.

Summertime Good Fun - http://www.youtube.com/watch?v=rqJ8cb7Q_sI
You’re Not Afraid of the Dark, Are You? - http://www.youtube.com/watch?v=1U8-tWgFJNY
You Stay. I Go. No Following.- http://www.youtube.com/watch?v=4bgLGtlrBaA

Zwei (CZ)

Písničkářské duo Zwei nedávno založili lídři v Praze oblíbených, ale stagnujících indie kapel Flo a Hrnce z kredence – Lukáš Landa a Filip Kotlář. Jejich talent skládat jednoduchou uvěřitelnou muziku a s dostatečným charismatem ji živě interpretovat, je zřejmý po několika minutách. Kdo rád indie písničkáře, méně agresivní formy brit-popu nebo třeba i Johna Fruscianteho, neměl by si Zwei nechat ujít.

http://bandzone.cz/zwei

Kde: Chapeau Rouge
Datum: 19. listopadu 2011
Čas: 20:00-23:00