Mimas (DK) + Dad Rocks! (DK)

event_13

Mimas (DK) + Dad Rocks! (DK)

18.9.2011 Praha, Czech Republic

Details

Time : 20:00
Venue : Chapeau Rouge
State : Czech Republic
Contact Website : http://www.chapeaurouge.cz/

V pražské klubu Chapeau Rouge vystoupí 18.9.2011 pro dánská post-rocková kapela Mimas. Při jejich premieře vystoupí i projekt jejich frontmana Dad Rocks!

Mimas – Cats On Fire
Mimas – Vader In Burgos
Mimas – Relationship
Mimas – Treehouse

Dad Rocks! – Mount Modern
Dad Rocks! – Nothing Keeps Up

Mimas pocházejí z města Aarhus. Tahounem kapely je na Islandu narozený Snævar Njáll Albertsson (zpěv, kytara, trumpeta). Toho doprovází dánští krajánci Daniel Malling Beck (zpěv, kytara, zvonkohra), Gert Hoberg Jørgensen (basa, zpěv) a Lasse Dahl (Bicí zpěv).

Mezi největší inspirační zdroje kapela uvádí bandy jako Do Make Say Think a Mogwai. Hudební kompozice vykazuje post rockové postupy, ale ty jsou doplněny dechy, zvonkohrami a zpěvem.

Mimas natočili dvě řadová alba The Worries (2008) a LifeJackets (2010), přičemž druhou desku mixoval Addi 800 (islandský mág, kterému prošly rukama nahrávky Blur, Bjork nebo Sigur Ros). Navíc absolvovali několik let extenzivního koncertování společně s This Town Needs Guns, Shapes, Caspian nebo Menomena.

Mimas si ve svém koncertním kalendáři vyhradili jedno okénko i pro Prahu, takže pokud vše dobře dopadne, tak kapela 18.9. dorazí do Chapeau se svou dodávkou Satan, aby nám předvedli, jak se hrabe do strun ve Skandinávii.

Kde: Chapeau Rouge
Datum: 18. září 2011
Čas: 20:00-23:00