Paper Beat Scissors (CAN) + yPH (GER) + Glitchtet (CZ)

event_38

Paper Beat Scissors (CAN) + yPH (GER) + Glitchtet (CZ)

23.5.2013 Praha, Czech Republic

Details

Time : 20:00
Venue : Dejvická Klubovna
Address : Generála Píky
State : Czech Republic
Contact Website : http://www.klubovna.povalec.cz/

Paper Beat Scissors (CA)
Původem brit Tim Crabtree, založil projekt Paper Beat Scissors po přestěhování do kanadské Nové Skotie. Tim hraje indie folk, do kterého přimíchává ambient a smyčky za pomocí looperu. Jeho tvorba připomíná v tom nejlepším slova smyslu počátky Sufjana Stevense. Zatím jediné eponymní album vyšlo v březnu 2012 na kanadském labelu Forward Music Group a jeho mix si vzal na starosti samotný Jeremy Gara z Arcade Fire.

yPH (DE)
… 3-4 členná mezinárodní sestava tvořící v německo-polském pohraničí, na statku u řeky Odry. Do zdejšího klidu si členové na zkoušky vozí neurvalost nedalekýho berlínskýho undergroundu. Jejich hudba je rockovým soundtrackem zdejších močálů. Eklektická směska napříč hudebními žánry, které se s instrumentální bravurou záměrně ohýbají a deformují zpravidla mimo harmonické a rytmické konvence. Výsledkem je pestrá směs držící pohromadě díky zemitému zvuku kapely, která hraje možná o trochu víc nahlas, než je (klinicky) zdrávo, ale jejíž hudba vám bude rezonovat v uších ještě nějakou dobu nejen díky decibelům navíc.
http://www.yphtrupp.de/

Debbi Love feat. Tue S. Rasmussen
Nezmaři levných hudeb obvykle vystupují ve dvou. Akusticky nebo klasicky, diskobol elektro show. Tentokrát ale přizvali Tua, kytaristu dánských progresivistů Lis Er Stille. Luděk za bubny a trianglem předvede s humorem mu vlastním svou vizi Roxette v pyramidálním křiváku. BioMasha vokalizuje cizím jazykem zcela vážně.
http://bandzone.cz/debbilove

Glitchtet (CZ)
Instrumentální trio s matoucím libozvučným názvem. Díky nástrojovému obsazení (kytara, basa, bicí) by se chtělo říct, že Glitchtet jsou kytarovka. Estetikou svých skladeb mají ale blízko třeba ke King Crimson. Důraz na dynamiku a napětí je tu tentokrát důležitější, než snaha se na první poslech zalíbit a roztančit publikum.
http://bandzone.cz/glitchtet

Kde: Dejvická Klubovna
Datum: 23. května 2013
Čas: 19:00-22:00