The Dodos (US) + Manon Meurt (CZ)

event_48

The Dodos (US) + Manon Meurt (CZ)

21.11.2013 Praha, Czech Republic

Details

Time : 20:00
Venue : Pilot Klub
Address : Donská 19
State : Czech Republic
Contact Website : http://www.pilotklub.cz/

S radostí oznamujeme, že 21.11. pořádáme koncert kalifornských The Dodos. Pro české posluchače to není neznámé jméno, mnozí už měli šanci je vidět během dvou předchozích pražských koncertech. The Dodos od té doby vydali desku No Colour a nyní vychází zbrusu nová deska Carrier.

Frontman Meric Long přiznal, že nová deska by pravděpodobně nevznikla bez pomoci James Reimera, který opustil svou domovskou kapelu Woman, kterou rozložilo vyčerpávající světové turné, na kterém se členové rozhádali. Reimer se rozhodl vstoupit do The Dodos, kteří sice hrají úplně jiný druh hudby, ale sami The Dodos v té době chápali, že potřebují změnu – hudební i personální. Zdánlivě neslučitelné spolupráce punkového kytaristy a popového dua se ukázala být opravdu hodnotná. Ukázkovým příkladem je pilotní singl Confidence, kde celý kytarový part složil právě Reimer. Píseň je stále charakteristicky “dodosovská”, ale je znát určitý zvukový posun.

Plodnou spolupráci drasticky ukončilo Reimerovo náhle úmrtí. Bylo mu pouhých 26 let. V tomto nepříjemném období začala vznikat pátá deska Carrier. Long se přiznal, že při psaní nového materiálu se snažil držet určitých tvůrčích principů, které od Reimera pochytil. „Chris mi říkal, že bych měl mít s hudbou trpělivost, a neměl bych ji předčasně soudit. Tvrdil, že v takové uvolněné atmosféře se mohou skladby samovolně rozvinout a tak je to vůbec nejlepší.“

The Dodos se zavřeli do studia ke známému sanfranciskému folkaři Johnnu Vandersliceovi a natočili u něj skromnou a upřímnou desku. Kapela se vzdala všech technologických vymožeností, takže Carrier je slyšet jen kytara, bicí a sem tam nějaký ten hostující muzikant.

Vstup:
300,- v předprodeji / 350,- na místě

Kde: Klub Pilot
Datum: 21. listopadu 2013
Čas: 20:00-22:00