This Town Needs Guns (UK) + Steakhouse Orchestra (CZ)

event_22

This Town Needs Guns (UK) + Steakhouse Orchestra (CZ)

15.5.2012 Praha, Czech Republic

Details

Time : 20:00
Venue : Chapeau Rouge
Address : Jakubská 2
State : Czech Republic
Contact Website : http://www.chapeaurouge.cz/

Zázraky se dějí. Ostřílení hoši z THIS TOWN NEEDS GUNS zavítají v rámci svého evropského turné také do Prahy. Kapela se českému publiku představí vůbec poprvé a s sebou přiveze také nové, zatím bezejmenné album. 15.května to bude ve sklepení pražského klubu Chapeau Rouge vonět střelným prachem.

TTNG se dali dohromady v univerzitním městě Oxford koncem roku 2004. Z počátku to nebrali nějak vážně a tak první větší úspěch přišel až v roce 2006 společně s jejich turné po ostrovech. První eponymní album spatřilo světlo světa v roce 2008 a obsahuje 8 písní v čele s hitem 26 Is Dancier Than 4. Druhé album z roku 2009 pojmenované Animals (co skladba, to jméno jednoho zvířete) bylo přijato vřele jak na domácí půdě, tak ve světě. To nakoplo TTNG ksvětovému turné a intenzivnímu koncertování, které trvalo s pauzami celé 3 roky. Kapela hrála na festivalech jako SXSW Music 2010(US), Soundwave 2011(AU) nebo Arabaki Fest (JAP). O spřízněnosti se zvířaty vypovídá i split CD s Cats and Cats and Cats, kteří se v Praze představili v únoru.

TTNG ve své muzice propojují rytmicky a kytarově složité postupy math-rocku s výrazným, čistým a melodickým zpěvěm, což je kombinace označovaná také jako math-pop. Hudebně jsou TTNG spřízněni s kultovními kapelami jako Maps & Atlases, American Football nebo Cap’n Jazz.

15.května 2012 se proto přijďte přesvědčit, že Praha je vlastně dost nebezpečné město. Bude to jedinečná šance vidět špičkovou ostrovní kapelu ve vrcholné formě a ne na sklonku kariéry. Bouchačky nechte doma! Kluci z TTNG je na svých koncertech neradi vidí a beztak vás svou hudbou s prvními tóny odzbrojí.

15. května 2012 / 20:00 / Chapeau Rouge, Praha

Vstup: 220,- s rezervací do 14.5. na mailu rezervace@landminealert.org / 280,- na místě

Kde: Chapeau Rouge
Datum: 15. května 2012
Start 20:00