Tubelord (UK) + Shoes And Socks Off (UK)

event_5

Tubelord (UK) + Shoes And Socks Off (UK)

18.2.2011 Praha, Czech Republic

Details

Time : 20:00
Venue : Chapeau Rouge
Address : Jakubská 2
State : Czech Republic
Contact Website : http://www.chapeaurouge.cz/

„Děje se tady toho tolik, že při prvním poslechu jste už v polovině úplně vyčerpaní, ale když si to dáte opakovaně, hudba vás úplně uhrane – uvědomíte si, jak se náhle a mimoděk musíte hýbat do rytmu.“ – Mike Haydock, BBC.

Tubelord založili v roce 2006 tři studenti Kingston College, Joseph Prendergast (zpěv, kytara), Sean Bamberger (basová kytara) a David Catmur (bubny), které tehdy spojovalo nadšení pro tvorbu kapel jako At the Drive-In, Oceansize, Editors,Rival Schools nebo Yourcodenameis:milo. Název kapely je podle jejích členů odvozen od skandinávského sexuálního kultu z poloviny 19. století.

Prendergast říká, že tehdy „chtěl prostě jenom vyluzovat pokroucené, špinavé zvuky, zatímco Dave se Seanem se nadchli pro představu, že by to mohla být i hudba.“

Tubelord mají za sebou několik EP a skvělé debutové album „Our First American Friends“ (2009), které letos vyšlo i v akustické podobě pod názvem „For the Grandparents“. V těchto dnech dokončují druhou desku „Over in Brooklyn“, která vyjde v první polovině příštího roku.

Tubelord si jako support do Prahy přivezou Shoes and Socks Off, britský lo-fi projekt Tobyho Hayese, exfrontmana Meet Me in St Louis a basáka ze Shield Your Eyes.

Vstupne 200,-

Kde: Chapeau Rouge
Datum: 18. února 2011
Start 20:00