Vložte Kočku vydají Hedviku!

22.6.2019

1.3.2015 vyjde naše nová deska. Hedvika. Ve spolupráci s labely Landmine Alert a Polí5 bude album k dostání na USB klíčích příjemných na stisk, na LP, CD a digitálně ke stažení.

„Na desce jsme začali intenzivně pracovat v létě 2014, v říjnu jsme pak během deseti dnů nahráli základy alba v Ateliéru Libušín. Studio s velkou nahrávací místností s přirozeným dozvukem si zařídili naši kamarádi Dmitri Berzon a Frances Sander, kteří se poslední rok starají i o vizuální stránku našich koncertů. Ve svém velikém a pohostinném domově nám poskytli azyl před rušivými vlivy okolního světa a my se tak mohli soustředit čistě na práci. Byla to příjemná změna oproti všem předchozím nahráváním, kdy jsme vždy ze studia jezdili na noc domů, chodili na obědy do restaurace a zařizovali si různé povinnosti, co nešly zrušit. Tentokrát jsme byli plně pro nahrávku, alespoň v této první fázi,“ popisuje vznik nahrávky bubeník Cyril Kaplan.

„Zpěvy a část elektroniky jsme nahráli v následujících týdnech až měsících v Podzemním studiu, v protiatomovém krytu s poctivou betonovou rezonancí. Tahle fáze už se odehrávala v běžném pražském shonu, takže život.

Život, to je to oč Hedvice běží. Hedvika balancuje na hraně, neví, jestli ano nebo ne, chápe, jak věci jsou a co je potřeba, ale zatím si nezvolila cestu. Nebo možná zvolila, ale nedává to na sobě znát. Zatím. Hedvika, ta která vítězí v boji. Hedvika mezi protisilami, dovnitř-ven, já-ty, my-oni.“

Natáčeli jsme sami, to je náš oblíbený způsob. Sami jsme i produkovali. O mix a mastering se postaral Tomáš Karásek ve svém dublinském studiu Gargle & Expel.

„Nová deska uzavře triologii, která započala Tátou a pokračovala Seatem; triologii o mizení: Táta za čas, Seat štěstí, Hedvika prostoru,“ přibližuje Cyril.

„Každá z desek je postavena na životních příbězích někoho z nás, ač to nemusí být znát uplně na první pohled. Příběhy jsou zakódovány v tom, jak ta která deska zní, jak jsme ke každé z desek přistupovali. Každá část zároveň souvisí s určitým životním obdobím, způsobem. Táta dětství, Seat meziprostor-mezičas, Hedvika dospělost.“
Hedviku uslyšíte naživo během března a dubna ve vašem oblíbeném klubu. Křest ji čeká v Paláci Akropolis 31.3.2015.