Vložte Kočku novinky!

22.6.2019

Vložte kočku teď nějakou chvíi mlčeli. V roce 2015 vydali hned dvě desky: studiové dvoj-LP Hedviku a potom na páskáč natočenou kazetu s dlouhým názvem Vložte kočku živě z Podniku: Velikonoční sbohem pianu, velikonoční ahoj dětem. V roce 2016 pak následoval pouze singl Míň všeho. Minulý rok VK totiž patřil tvorbě.

“V létě jsme hraní na festivalech prokládali pravidelnými studiovými sessions, takovou velice volnou přípravou nového materiálu, obrážením neexistujících hranic, ujasňováním dalšího směru. Loňský podzim jsme už cele věnovali psaní dopisu. Neznámému adresátovi. Jak jinak by měla kapela takový dopis napsat, než ve formě skladby s klipem, nás nenapadlo. Takže jsme skládali, nahrávali, natáčeli.”

Otevřený dopis pak zazněl poprvé naživo na oslavě nedožitých osmdesátin V. Havla v pražské Lucerně. Ústřední scény klipu se točily 17. listopadu, přesně 27 let po poslední revoluci. Premiéra proběhla 27. 01. 2017 v pražské La Fabrice. Shodou náhod (za všechno může vesmír).

“Klip vznikl složením sil nás, našich kamarádů a známých a jejich kamarádů a známých. Bez takového zapojení se, by nebylo nic. Běžné (komerční) natáčení takových rozměrů bychom si prostě a jednoduše nemohli dovolit. Takže udělej co umíš, a neskutečné se stává realitou, navíc tou nejpříjemnější formou = v kruhu spřízněných, kterým patří nezměrné díky.”

A co letošní rok a VK?

“Otevřený dopis považujeme za singl = skladbu, která se neobjeví na žádné další desce, je samostojná. Sama o sobě je v podstatě krátkou deskou. Jako taková je zároveň předzvěstí dalších nových skladeb. Několik z nich představíme naživo na čtyřech koncertech v klubech komorních rozměrů, už teď, sklonkem února, našeho úplně nejoblíbenějšího měsíce. Nakrátko se vybereme ze studií a představíme nové skladby ještě jako mláďata, ve stavu před vytesáním, ještě než nabudou definitivní podoby. To celé pomůže tomu, aby začátkem června, našeho úplně nejoblíbenějšího měsíce, byla venku další dlouhohrající nahrávka Vložte kočku.”

Takže tady je přehled nejbližších možností vidět VK naživo, navíc s novým materiálem a za podpory spřízněných projektů ze stájí Landmine Alert a Polí5: